Kto odkupi od nas uszkodzony lub powypadkowy samochód?

Każdy z nas może doprowadzić swój samochód do uszkodzenia, bo nawet najlepszy kierowca nie jest w stanie zapewnić sobie skutecznej ochrony w czasie jego użytkowania na drodze. Wystarczy, że będziemy uczestnikami kolizji, czy wypadku, a nasz samochód może ulec uszkodzeniu. Co robić, gdy nie będziemy chcieli już w niego inwestować? Kto odkupi od nas uszkodzony samochód? Sprawdzamy!

Handlarz częściami samochodowymi

Zwykle, gdy rozważamy sprzedaż uszkodzonego pojazdu, to w pierwszej kolejności szukamy osób prywatnych, które zajmują się ich skupem. Do takich osób z pewnością można zaliczyć handlarzy częściami samochodowymi. Jednak zanim zdecydujemy się odsprzedać swój uszkodzony pojazd, warto sprawdzić, czy mamy do czynienia z osobą uczciwą.

Musimy wiedzieć, że na rynku działa wiele handlarzy, ale tylko nieliczni z nich zapewniają bezpieczne przeprowadzanie transakcji kupna/sprzedaży uszkodzonego pojazdu. Oznacza to, że sprzedaż pojazdu prywatnej osobie wcale nie musi wyjść nam z korzyścią. Co więcej, jeśli będziemy działali pod wpływem impulsu, to możemy ściągnąć na siebie poważne problemy.

Odkup auta

Właściciel warsztatu samochodowego

A co z właścicielami warsztatów samochodowych? Może tutaj uda nam się sprzedać swój samochód? W końcu części zamienne mogą przydać się również w warsztacie samochodowym. Czy w takim razie właściciele warsztatu samochodowego mogą zainteresować się kupnem od nas samochodu? Wszystko zależy od tego, z jakiego rodzaju warsztatem mamy do czynienia.

Na rynku nie brakuje firm, które skupują samochody i następnie zajmują się ich naprawą, by ponownie przywrócić je do sprawności i sprzedać z zyskiem. Wnioskować zatem możemy, że są szansę na sprzedać auta. Jednak właściciel warsztatu samochodowego może zdecydować się na zakup tylko wtedy, jeśli zobaczy szansę na zarobek. W sytuacji, gdy koszty naprawy przekroczą wartość danego pojazdu, to również tutaj nie będziemy mieli szans na sprzedaż swojego uszkodzonego pojazdu.

Stacja Demontażu Pojazdów

Warto również pamiętać, że do naszej dyspozycji pozostaje również Stacja Demontażu Pojazdów. Jej usługi warto rozważyć, gdy nie uda nam się znaleźć żadnego sposobu na legalne pozbycie się wadliwego samochodu. Co ważne, aby oddać tutaj samochód, wcale nie musi on być sprawny. Stacja Demontażu Pojazdów dysponuje swoimi samochodami lawetami, dzięki czemu może nawet zająć się jego transportem.

Wraz z oddaniem samochodu do Stacji Demontażu możemy zabrać się za jego wyrejestrowanie, a więc również spadną z nas konsekwencje dalszego jego utrzymywania. Czy jednak tutaj mamy szansę na jakiś zarobek? Okazuje się, że tak, choć zarobek jest niewielki.

Profesjonalne Stacje Demontażu Pojazdów zapewniają darmową wycenę pojazdu i to właśnie na jej podstawie dowiemy się, ile dokładnie zarobimy. Kwota może nie jest wielka, bo najczęściej Stacja Demontażu Pojazdów płaci około 300-400 zł, ale zawsze na jakieś skromne wydatki nam zostanie.

Skup samochodów

Kiedy wydawać by się mogło, że Stacja Demontażu pojazdów to jedyne słuszne rozwiązanie, to pojawia się jeszcze jedna propozycja – skup samochodów. O czym dokładnie mowa? Skup samochodów to firma, która zajmuje się właśnie niczym innym tylko skupem różnego typu pojazdów od wszystkich producentów – od sprawnych, po uszkodzone, rozbite, czy po prostu stare, w które nie chcemy inwestować.

Dzięki temu bez większych trudności możemy pozbyć się swojego auta, a przy tym odzyskamy trochę pieniędzy, które z pewnością odpowiednio zostaną zagospodarowane. Firma skupuje wszystkie pojazdy powyżej 2000 roku produkcji. Chętnie odkupią od nas sedana, kombi, hatchback, czy coupe i to bez względu na kolor, czy rodzaj napędu.

Co ważne, za każdą transakcję firma płaci gotówką, dzięki czemu nie musimy zastanawiać się, kiedy pieniądze trafią do naszych rąk. Nie bez znaczenia pozostaje również to, że do czynienia mamy z uczciwą firmą, więc możemy być pewni, że nasz samochód zostanie wyceniony zgodnie z jego wartością, a my nie zostaniemy oszukani.

Reklama