Skup samochodów – co warto wiedzieć przed kontaktem skupu aut?

Od pewnego czasu coraz więcej mówi się o skupie samochodów. Z czym dokładnie mamy do czynienia? Jakie samochody można oddać do skupu? Jakie warunki trzeba spełnić, by sprzedać swój samochód? Sprawdzamy!

Skup samochodów – o czym mowa?

Skup samochodów to rozwiązanie problemów wielu osób, w szczególności tych, którzy nie chcą z różnych przyczyn inwestować w swój samochód. Czym dokładnie jest laweta? Co skrywa się pod jego nazwą? Co niektórzy pewnie doskonale wiedzą, co skrywa się pod tym terminem, inni mogą się domyślać, że mamy do czynienia z firmą, która zajmuje się skupem samochodów używanych, samochód powypadkowych oraz samochodów poawaryjnych.

To właśnie tutaj możemy się zgłosić, gdy będziemy chcieli szybko sprzedać swój samochód i raz na zawsze pozbyć się kłopotu. Cała transakcja opiera się na uczciwej wycenie danego pojazdu, dlatego wystarczy skontaktować się ze skupem samochodów, a przedstawiciel firmy zgłosi się do nas na oględziny. Wówczas dowiemy się, ile dokładnie możemy uzyskać pieniędzy za swój samochód i sami zdecydujemy, czy chcemy go sprzedać, czy też nie.

Nie sposób pominąć tego, że firma sama może zgłosić się do nas po samochód. Ma do tego celu specjalnie przystosowane pojazdy lawety, dzięki czemu nie ma dla niej pojazdu, jakiego by od nas nie mogła odebrać. Co ważne, za każdą transakcję firma płaci gotówką, dzięki czemu możemy być pewni, że pieniądze ze sprzedaży samochodu trafią do nas szybko.

Skup samochodów – jakie samochody są skupowane?

Jaki samochód możemy oddać do skupu? Jakie marki są skupowane? Co niektórych pewnie ucieszy fakt, że nie ma znaczenia, z jakim samochodem zgłosimy się do skupu. Wszystko dlatego, że mamy do czynienia z firmą, która chętnie przyjmie wszystkie marki samochód – od audi, po bmw, skodę, czy nawet opla.

Nie ma również większego znaczenia, czy to będzie samochód w kolorze czerwonym, niebieskim, czy białym. Skup samochodu nie zwraca również na to, czy samochód jest sprawny, czy też nie. Skupowane są pojazdy w każdym stanie technicznym i wizualnym. Jedyny wymóg, jaki trzeba spełnić, to dostarczyć pojazd ze skupowanych roczników. Skup samochodów czasami nie przyjmuje starszych pojazdów, więc jeśli nie kwalifikujemy się do tego przedziału, to niestety możemy spotkać się z odmowną decyzją.

Skup samochodów – formalności

Jak właściwie wyglądają formalności związane ze sprzedażą samochodu? Czy w ogóle jakieś formalności nas czekają? Niektórzy pewnie uznają, że w przypadku tego typu sprzedaży jest całkowity brak formalności, jednak pamiętajmy, że takie praktyki są nielegalne.

Każda transakcja lawetowania pojazdów powinna być przeprowadzana zgodnie z prawem i jeśli zdecydujemy się na sprzedaż samochodu w uczciwej firmie, to możemy być pewni, że wszystko przebiegnie bezproblemowo. Choć firma płaci za samochód od ręki, to wcale nie oznacza, że nie wiążą się z tym żadne formalności.

W chwili, gdy zdecydujemy się na sprzedaż pojazdu, zostanie sporządzona umowa kupna-sprzedaży i to ona stanowi dokument wiążący dla obu stron. Po jej sporządzeniu i podpisaniu, jak również po przekazaniu samochodu, pieniądze trafią w nasze ręce.

Skup samochodów – dla kogo?

Kto może zdecydować się na skorzystanie z oferty skupu samochodów? Komu usługi tego typu firmy mogą przypaść do gustu? Prawdę mówiąc, to nie ma przeciwwskazań do tego, by z usług skupu samochodów skorzystał każdy, kto uzna to za stosowne.

Mamy do czynienia z profesjonalną firmą, która jest otwarta na potrzeby swoich klientów. Dlatego wnioskować możemy, że swoje wsparcie oferuje wszystkim. W szczególności o skupie samochodów powinny pomyśleć osoby, które nie mają pomysłu na to, co zrobić ze swoim uszkodzonym pojazdem.

Nie ma tutaj znaczenia, czy do uszkodzenia doszło wskutek awarii, kolizji, czy wypadku. Każdy powód jest dobry, by pozbyć się starego samochodu i odzyskać trochę gotówki. Skup samochodów może okazać się dobrym wyborem dla korporacji taxi, szkoły jazdy, firm windykacyjnych, przedsiębiorstw, jak i osób prywatnych.

Reklama